O spoločnosti

Candy: história plná úspechov, od prvej práčky po domáce spotrebiče pripojené cez Wi-Fi.

 

V Candy bola vyrobená prvá talianska práčka v roku 1945 a na konci 50. rokov bola v Candy skonštruovaná moderná práčka s predným plnením, ktorá sa v Taliansku stala synonymom prania. 

 

Dnes je Candy medzinárodnou značkou a ponúka kompletný sortiment voľne stojacich aj vstavaných domácich spotrebičov, funkčný dizajn made in Italy a skvelý výkon. V priebehu posledných desaťročí sa cieľ spoločnosti nezmenil: napĺňať požiadavky spotrebiteľov stále dokonalejšími produktmi, ale ľahko ovládateľnými a dostupnými pre všetkých.

HISTÓRIA

Candy Matic

1945/1955

V roku 1945 sa v dielňach Officine Meccaniche Edena Fumagalliho vyrába prvá talianska práčka, Modello 50: práčka bude predstavená verejnosti na veľtrhu v Miláne v roku 1946. V rovnakom roku, na základe inšpirácie refrénom jednej piesne od Nata Kinga Coleho, sa podnik premenováva na Candy.  

Po patentovaní prvej umývačky uvádza podnik na trh Modello 45, práčku s kapacitou 3 kg, ohrevom vody a výpustným čerpadlom V roku 1954 spoločnosť propaguje Candy Matic sloganom "...veľmi ďakujeme, to je Candy". 

Candy Bi-matic

1955/1965

V roku 1955 otvára Candy prvú zahraničnú pobočku vo Francúzsku, ktorú nasleduje v rou 1958 pobočka v Nemecku. Roku 1957 je uvedená na trh Bi-matic, prvá poloautomatická práčka s odstredivkou: o rok neskôr bude na rade Candy Automatic, prvá plne automatická práčka. 

Medzi rokmi 1959 a 1961 sa buduje nový závod v Brugheriu (MB). Pokrokové práčky majú oválnu nádrž a možnosť polovičného plnenia, ako Superautomatic 5, predstavená Candy v roku 1963. 

Candy Stipomatic

1965/1975

Prvá umývačka riadu Candy pochádza z roku 1966: volá sa Stipomatic a môže sa pochváliť 3 oddelenými priestormi s rôznym umývaním. Superautomatic 98 je v roku 1968 prvou práčkou, ktorá je vybavená 6 programami s biologickým máčaním. S akvizíciou Kelvinatora začína v rokoch 1970-71 výroba prvých kuchýň a prvých chladničiek.  

Nové produkty Candy sa honosia menami slávnych dizajnérov a získavajú ocenenia ako Compasso d´Oro ("Zlatý Kompas"), ktorý bol udelený v roku 1970 za CANDYzionatore C23, navrhnutý Joeom Colombom.

Lavabiancheria Tempovariant

1975/1985

Úspora a ochrana životného prostredia, témy vždy prítomné, ale nikdy v takej miere ako v tomto období, sa stávajú dôležitými témami pre Candy, ktorá roku 1977 spúšťa kampaň No Waste so sloganom "Candy Ti pomôže neplytvať. Energia, oblečenie, prášok na pranie." Candy ako prvá vybavuje chladničku novou technológiou No Frost, ktorá zabraňuje tvorbe námrazy, a dosahuje väčšiu odolnosť práčok, ktoré vybavuje nádržami a pracími bubnami z nerezovej ocele.

V roku 1981 uvádza na trh T3, prvú mrazničku s 3 oddelenými priestormi s 3 rôznymi teplotami. 

 

Combichef

1985/1995

V roku 1985, pri príležitosti 40. výročia od svojho založenia, Candy kupuje dve veľké talianske značky Zerowatt a Gasfire. V týchto rokoch otvára závody v celom svete a pokračuje v akvizícii dôležitých podnikov ako Rosiéres (leader v spotrebičoch na varenie), Mayc-Otsein (práčky s horným plnením) a Iberna (chladničky) tak vzniká inovačný Combichef, prvá rúra na tradičné pečenie, aj na mikrovlnné pečenie. 

V tomto období zaznamenávajú veľký úspech aj spotrebiče, ktoré šetria miesto, ako práčky Slimmy a Holiday

 

Lavastoviglie Candy Futura

1995/2005

V roku 1995 oslavuje Candy pol storočia od svojho založenia akvizíciou Hoover European Appliances, európskeho lídra vo výrobkoch na čistenie podláh. V novom tisícročí mení Candy logo a pokračuje v raste: v roku 2002 exportuje do 111 krajín sveta.

V rovnakom roku vzniká slogan "Candy vie, ako na to", ktorý sa používa dodnes. 

V roku 2004 získava Candy prvenstvo v umývačkách Candy Futura je schopná umyť až 15 súprav riadu Stále v tomto období Candy zdoláva Čínu, kde otvára novú pobočku v Šanghaji

 

2005/2010

V roku 2005 oslavuje Candy 60 rokov a kupuje Vyatku, ruského leadera v sektoru práčok. V marci 2006 uvádza na trh GrandÓ, práčku s najväčšími dvierkami na trhu; v júli rovnakého roku kupuje značku Jinling, čínskeho lídra v práčkach a o rok neskôr vstupuje do skupiny aj turecká SUSLER, špecialista v produktoch v oblasti varenia. 

V roku 2009 sú zaradené do sortimentu indukčné varné dosky a na trh je uvedený Duo: v štandardných rozmeroch Candy spája umývačku riadu a multifunkčnú elektrickú rúru. Revolučným rokom pre sušičky je rok 2010 so sušičkou EasyCase: integrovaná kondenzačná nádoba je priamo v dvierkach.

Forno microonde Candy Ego

2011/2013

V roku 2011 Candy predstavuje GrandÓ Evo s technológiou Mix Power System, ktorá perie pri 20° ako pri 40° C. Do kuchyní medzitým prichádza rúra Prodige s dvojitým vnútorným priestorom a dvojitým ventilátorom, čo umožňuje piecť súčasne pri rozdielnych teplotách.  

V roku 2012 sa slávnostne otvára nový závod na práčky v Číne. V sektore zvrchu plnených práčok Candy predstavuje Evo Plaisir s Gentle Touch Opening. Revolúcia v kuchyni: chladničky Kriò Vital Evo lepšie uchovávajú potraviny vďaka technológii No Frost Bio a systému Air control; indukčné varné dosky sa stávajú FLEXI a majú modulovateľné varné zóny; rúry majú so 78 litrami najväčšiu kapacitu na trhu.  

V roku 2013 Candy pridáva do svojich umývačiek riadu EvoSpace priestor pre 8 maxi tanierov vďaka systému Maxi Plates. Na svet prichádzajú mikrovlnné rúry EGO, silný charakter, 5 farebných variant a retro vzhľad.

 

2014/2015

V roku 2014 práčka GrandÓVita dosahuje prvé miesto s najúčinnejším rýchlym praním na trhu, a to vďaka Mix Power System+: skvele vypraná bielizeň len za 59 minút; vznikajú rúry a dosky Élite s jedinečne prepracovaným dizajnom, umývačka EvoSpace obsiahne 16 súprav riadu a získava prvenstvo v objeme a flexibilite; práčka so sušičkou Alisè vyperie 8 kg a vysuší 5 len v 45 cm. Chladničky sa stávajú Maxi, dosahujú výšku až 2 metre. V roku 2014 uzrie svetlo sveta aj simply-Fi, prvná kompletná rada spotrebičov, ktoré sú pripojené cez Wi-Fi. V roku 2015 Candy oslavuje 70 rokov od výroby prvej talianskej práčky a pripravuje sa na oslavu mnohými novinkami.

Výskum a inovácie

Candy Group pokračuje v zdokonaľovaní a nasmerovaní technológií do systémov, ktoré sú jednoducho ovládateľné, projektované na zlepšenie kvality života spotrebiteľov. Centrum inovácie, výskumu a vývoja je v Taliansku v Brugheriu (MB). 

V dnešnej digitálnej dobe otvára Candy cestu novému spôsobu súžitia so spotrebičmi, s ktorými je možné priamo, jednoducho a intuitívne komunikovať. Výskum a vývoj Skupiny tak realizoval Candy simply-Fi, prvý kompletný rad spotrebičov, pripojených cez Wi-Fi, ktoré môžu vzdialene komunikovať s užívateľmi a uľahčovať im tak život. 

Kvalita a ochrana prostredia

Candy Group používa recyklovateľné materiály pri všetkých súčastiach, a to pri výrobkoch samotných, aj pri obaloch, a aktívne sa zapojila do definície WEEE, Waste Electrical and Electronic Equipment Directive.

Vďaka použitiu nových technológií Skupina dodržiava 2 priority: spokojnosť klienta a ochrana životného prostredia. Procesy výroby boli navrhnuté s cieľom znížiť emisie s ohľadom na dodržanie aktuálnych zákonov jednotlivých krajín aj na zníženie energetickej spotreby spojenej s používaním spotrebičov.

 

 

Skupina, s celkovým súkromným majetkom rodiny Fumagalli, je medzi európskymi lídrami v sektore veľkých domácich spotrebičov: práčky, umývačky práčky so sušičkou, sušičky, chladničky, mrazničky, sporáky a rúry, voľne stojace aj vstavané, a je na vrchole v ekologických a výkonnostných hodnotách. 

Hlavným princípom Skupiny je spokojnosť zákazníkov: pre ich potrebu je v Európe k dispozícii viac ako 2.000 servisných stredísk. Candy Group pôsobí pod medzinárodnými značkami Candy a Hoover a pod národnými značkami Iberna, Jinling, Hoover-Otsein, Rosières, Süsler, Vyatka, Zerowatt, Gasfire a Baumatic.