SPÝTAJTE SA CANDY
Späť na blog

Ako môžem vykonať čistenie skla vo vnútri rúry

Ako môžem vykonať čistenie skla vo vnútri rúry

Ruky hore, ktorí z vás nikdy nezažili krízu s čistením rúry v kuchyni! Zvlášť ak ste majster kuchár, viete, že nánosy tuku a oleja sú neodpustiteľné. Z domácich prác nie je pochýb o tom, že je to jedna z najnáročnejších, ale pomocou niekoľkých jednoduchých tipov sa dozviete, ako to urobiť bez problémov.

Prečo je tak dôležité, aby sklo vo vnútri zostalo čisté?

Udržiavanie čistého skla vo vnútri rúry je rozhodujúce nielen pre lepšiu kontrolu nad prípravou jedla, ale predovšetkým môže špina a mastnota na skle rúry ovplyvniť presnosť varenia, ako aj kvalitu a hygienu potravín.

Dobré návyky pre žiariacu rúru

Prevencia je lepšia ako liečba, takže po každom pečení je dobrým zvykom vykonať rýchle čistenie. Ako? Presvedčte sa, že dvierka rúry sú úplne vychladnuté, krúžením vlhkou žinkou na skle zmäkčite tuk a odstráňte ho malou lopatkou vrátane zvyšných nečistôt. Nakoniec sklo opláchnite vodou.

Čo musíte urobiť pre čo najlepšie vyčistenie skla vo vnútri rúry?

Pre dokonalé vyčistenie vnútorného skla musíte odstrániť dvierka rúry: ukážeme vám, ako.

• Otvorte dvierka rúry a zaistite závesy, ako je znázornené na nasledujúcich obrázkoch;

  

• Odstráňte skrutky a kovový horný kryt, potiahnite ho smerom nahor (pozri obrázok);

  

• A nakoniec, ako je znázornené na nasledujúcich obrázkoch, vyberte sklo z vnútorných dverí rúry pre starostlivé vyčistenie.

  

• Po vyčistení nezabudnite inštalovať všetky súčasti späť v správnom poradí a uvoľnite závesy, ako je uvedené nižšie.

Aké výrobky môžem použiť na čistenie?

Okrem čistiacich prostriedkov dostupných na trhu môžu byť najodolnejšie vrstvy tuku odstránené odmasťovacími zmesami na báze vody a hydrogénuhličitanu (dávka: 300 g uhličitanu sodného, 0,10 l vody), ktoré môžete použiť na sklo potom, čo ste handričkou namočenou v horúcej vode odstránili ľahšie nečistoty.

Zmes naneste na vnútorné sklo a nechajte ju pôsobiť pätnásť minút. Potom ju opatrne utrite mäkkou vlhkou handričkou. Ak chcete, aby sklo žiarilo čistotou, naneste na sklo biely ocot a nechajte ho pôsobiť 15 minút.

Čisté a pripravené na použitie rúry

Ak budete nasledovať naše rady, čistenie rúry bude vyžadovať trochu úsilia a výsledok bude perfektný.

08/02/16
Kategórie: