SPÝTAJTE SA CANDY
Späť na blog

Funkcie pary: ako a kedy sa dá použiť

Funkcie pary: ako a kedy sa dá použiť

Doprajte vašim pokrmom dotyk pary

Použitie pary v kuchyni dodáva pečeným pokrmom jedinečnú ľahkosť. Vzhľadom k tomu, že varenie v pare pochádza z ďalekého východu, nemusíte sa báť vysokých ekologickými či ekonomických dopadov. Pečenie či varenie s parou poskytne vašim pokrmom potrebnú ľahkosť a predovšetkým zvýrazní ich chuť. Ako je to možné?

Prečo páru v kuchyni používať?

Základnou výhodou varenia v pare je zachovanie organoleptických vlastností jedla bez zmeny. Často sa používa ak máte nejako upravenú stravu, alebo jednoducho chcete jesť zdravo, pretože minerálne soli a vitamíny nie sú počas tepelnej úpravy rozptýlené, ale zostávajú vo vnútri potravín. Na rozdiel od klasického varenie či pečenie obsahuje para viac energie, zvyšuje sa tak tlak v použitej nádobe a jedlo je na konci procesu chutnejšie aj bez pridávania ďalších tukov. V pare možno pripraviť všetky jedlá, od mäsa cez ryby, až po zeleninu alebo domáci chlieb.

Candy rúry Smart Steam

Na základe všetkých týchto pozitívnych výsledkov sme v Candy vyvinuli rad rúr, v ktorých môžete využívať ako tradičné, tak parné metódu pečenia.

Vďaka šikovným parným rúram s pripojením k Wi-fi, stačí pre spustenie páry počas programu jediný dotyk. Stlačením tlačidla '' Steam "(para) sa voda zmení na paru a pomôže pečie či varí vaše jedlo šetrne, bez toho aby sa zmenila jeho pôvodnú chuť. Môžete uvariť šťavnaté mäso a ľahkú rybu, alebo prekvapiť svojich hostí tým, že upečiete vynikajúci domáci chlieb, zvonku chrumkavý a vo vnútri mäkkučký. Postup je veľmi jednoduchý: vložte vodu do uspôsobené oblasti vo vnútri rúry, vyberte jednu z troch funkcií pre aktiváciu pary a stlačte vyhradené tlačidlo. Dochádzajú vám nápady? Žiadny problém! Naše rúry Smart Steam spolu s aplikáciou simply-Fi ponúka viac ako 250 receptov, ktoré vám umožní maximálne využiť vašu rúru a uľahčiť si tak čas strávený v kuchyni.

Nezabudnite po sebe upratať!

Udržiavanie čistej rúry je jednou z podmienok, ktorá vám umožní znovu a znovu pripravovať lahodné jedlá. Vďaka účinnému systému čistenia Aquactiva umožňujú rúry Candy Smart Steam ľahké čistenie a úplnú sanitáciu, bez námahy. Pridaním vody do speicální dutiny a zvolením funkcie Aquactiva bude vytváraná para eliminovať všetky usadeniny tuku, čo vám podstatne uľahčí celý proces čistenia rúry.

 

02/12/20
Kategórie: