SPÝTAJTE SA CANDY
Späť na blog

Chcel by som si kúpiť sušičku, ale obávam sa, že sušička mi môže zničiť oblečenie a má vysokú spotrebu elektrickej energie. Je to pravda?

Chcel by som si kúpiť sušičku, ale obávam sa, že sušička mi môže zničiť oblečenie a má vysokú spotrebu elektrickej energie. Je to pravda?

Sušička môže uľahčiť život najmä počas vlhkého a chladného obdobia, kedy sa sušenie bielizne stáva veľmi frustrujúce. Existuje veľa mylných predstáv a mýtov, ktoré je nutné upraviť na pravú mieru a dozvedieť sa viac o tomto populárnom a neoceniteľnom spotrebiči.

 Poškodzuje a odiera sušička oblečenie? Nie, sušička sa stará o vaše oblečenie.

Napriek tomu, čo by ste si mohli myslieť, sušička neničí oblečenie. Nové modely s technológiou tepelných čerpadiel suší pri nižších teplotách než konvenčné kondenzačné systémy a zaručujú väčšiu starostlivosť o vlákna pri zachovaní integrity tkanín. Na trhu sú sušičky s programami, ktorých cieľom je postarať sa aj o jemné tkaniny, ako je vlna a to novou radou výrobkov Candy Grand, ktorá získala významnú certifikáciu spoločnosti Woolmark Company.

Navyše, vďaka funkciám ako je "ľahké žehlenie", sa niekedy môžete úplne vyhnúť žehleniu.

Veľké zaťaženie a malá spotreba: spotrebuje sušička veľké množstvo elektriky?

Niektoré sušičky vám umožnia vložiť až 10 kg bielizne v jednom cykle, čo šetrí čas a energiu. Ale ak máte len pár kúskov oblečenia, žiadny problém: najinovatívnejšie modely sú vybavené senzormi vlhkosti, ktoré sú schopné prispôsobiť čas a spotrebu vody v závislosti od množstva bielizne a požadovaného typu sušenia.

Pri použití spotrebiča v triede A a pri plnej záťaži, bude sušiaci cyklus stáť menej ako 50 centov: s cenou za jednu kávu môžete vykonať až 3 sušiace cykly! Existujú modely s energetickou triedou A ++, ktoré zaručujú lepšiu úsporu energie.

Trvá sušičke vysušenie bielizne dlhú dobu?

Normálny cyklus trvá asi dve hodiny a môžete naraz sušiť až 10 kg bielizne. Avšak, spotrebič má aj rýchle programy, ktoré za 40 minút vysušia oblečenie, ktoré je pripravené ihneď na použitie, alebo osobitné programy pre určité typy látok, ktoré vyžadujú krátky čas sušenia. U novších modelov, vybavenými časovými programami, si môžete zvoliť vlastnú dobu sušenia.

Je nepríjemné vyprázdniť nádrže na vodu?

Niektoré modely majú misky (nádrže) na kondenzovanú vodu, ktoré sú dlhé a nepraktické, s rizikom, že voda by mohla pretekať v priebehu vyprázdňovania.

Modely značky Candy majú patentovanú EasyCase, čo je komfortná nádrž umiestnená v okienku vnútorných dverí, odnímateľná vďaka ergonomickej rukoväti, čo činí vyprázdňovanie jednoduché a rýchle. Kondenzát vznikajúci pri sušení môže byť znovu použitý pre domáce potreby, napríklad pre žehlenie, alebo pre zavlažovanie rastlín.

Perfektný priateľ pre vašu práčku

Pri výbere sušičky vezmite do úvahy, aby mala podobný objem náplne, ako práčka. S novými Candy sušičkami si môžete vybrať kombináciu dvoch produktov, udržanie perfektnej rodinnej línie (vedľa seba), alebo je poskladať na seba v stabilnej a bezpečnej polohe pomocou špeciálnej sady. Týmto spôsobom je možné zabrať menej miesta s využitím výšky. Avšak, sušičky je možné umiestniť kdekoľvek, pretože nevyžadujú vypúšťacie potrubie. 

25/01/16
Kategórie: