SPÝTAJTE SA CANDY
Späť na blog

Je pravda, že umývačka riadu používa menej vody, než sa spotrebuje pri ručnom umývaní?

Je pravda, že umývačka riadu používa menej vody, než sa spotrebuje pri ručnom umývaní?

Mnoho riadu na umývanie a málo času, alebo nechuť to robiť: Z týchto dôvodov sa rozhodnete pre kúpu umývačky. Vyžaduje použitie umývačky viac alebo menej vody, než tradičné ručné umývanie? Poďme to spoločne zistiť.

Umývačka riadu, alebo ručné umývanie?

Aj keď v minulosti bolo ručné umývanie považované za udržateľnejšie, štúdie z bonskej univerzity v Nemecku ukázali, že to tak nie je: Ručné umývanie riadu používaného pri večeri 12 osobami vyžaduje použitie asi 103 litrov vody, proti 10 litrom nutných pri plnom zaťažení umývačky novej generácie, s kapacitou 16 súprav riadu. U umývačiek riadu s kapacitou 6 súprav, spotreba vody klesá len na 6 -7 litrov.

Najnovšie zariadenie pre väčšiu úsporu energie

V najnovších modeloch s triedou účinnosti A +++, A ++ a A +, rovnako ako u všetkých modeloch značky Candy, je spotreba energie až o 70% nižšia v porovnaní s modelmi v triede A. Niektoré modely umývačiek majú tiež programy ECO, ktoré umožňujú ďalšiu úsporu a "automatické" programy, ktoré, vďaka senzoru, prispôsobia parametre prania podľa stupňa znečistenia.

Niektoré výhody umývania

Ak ste sa rozhodli kúpiť umývačku, môžete ušetriť ešte viac vody v niekoľkých jednoduchých krokoch. Vyvarujte sa oplachu, a zahájte umývací cyklus iba keď máte plnú náplň. Niektoré umývačky riadu vám umožnia vložiť a umyť viac ako 200 kusov riadu a dokonca aj väčšie predmety, ako sú panvice na pečenie, grilovacie dosky, riad z rúry, a až 8 maxi pizza tanierov s priemerom od 34,5 cm, navyše bežne používaný riad a vybavenie na prípravu jedla po celý deň od raňajok až po večeru. V prípade, že znečistenie je čerstvé alebo náplň umývačky je len čiastočná, použite funkciu ECO (funkcia alebo tlačidlo na niektorých modeloch umývačiek riadu), ktorá znižuje dobu trvania základného programu v priemere o 25%, aby sa ušetril čas a energia.

Vynikajúci výkon a dlhá životnosť

Ak chcete získať najlepšie výsledky a zlepšiť výkon umývačky, je dôležité dodržiavať kvalitnú starostlivosť a údržbu. Napríklad, musíte pravidelne čistiť filter a do nádoby pridávať soľ, aby sa zabránilo vzniku vápenca. Avšak, v ponuke sú aj modely so samočistiacim filtrom, ktorý minimalizujú nároky na údržbu. Týmto spôsobom bude váš spotrebič aj naďalej dobre fungovať.

Čistý riad bez námahy

Umývačka zjednodušuje život a pomáha obmedziť spotrebu vody: riaďte sa našimi radami a uvidíte zmenu!

11/01/16
Kategórie: