SPÝTAJTE SA CANDY
Späť na blog

Máte nejaké praktické tipy na čistenie, ktoré pomôžu udržať moje oblečenie v perfektnom stave?

Máte nejaké praktické tipy na čistenie, ktoré pomôžu udržať moje oblečenie v perfektnom stave?

Chcete zachovať svoje oblečenie v perfektnom stave, tak aby aj naďalej vyzeralo ako nové? Je dôležité dodržovať niekoľko praktických tipov, ktoré môžu zabezpečiť, aby si vaše obľúbené oblečenie uchovalo dlhšiu životnosť.

Začnime od základov: dávajte pozor, aby ste zvolili program, ktorý je vhodný pre materiál, ktorý periete. Dnešné štatistiky ukazujú, že spotrebitelia využívajú v priemere len tri z dostupných pracích programov. Všeobecne sa jedná o "Jemná bielizeň", "Bavlna" a "Rýchly".

Aby nedošlo k poškodeniu vlákien odevu, je veľmi dôležité čítať etikety ohľadom starostlivosti pre pranie, ktoré sú špeciálne navrhnuté výrobcom odevov.

Nová generácia práčok ponúka širokú škálu progra-mov vhodných pre rôzne typy odevov. S novými možnosťami, ktoré zaručujú optimálne výsledky z hľadiska účinnosti čistenia, šetria čas i vodu.

Výber najvhodnejšieho programu je základným východiskovým bodom pre zaistenie dlhej životnosti vášho oblečenia. Ale existujú aj iné opatrenia, ktoré musíte mať na pamäti.

Nenechávajte bielizeň v práčke príliš dlho potom, čo bol prací cyklus ukončený. Tým sa zamedzí tvorbe zápachu, zníži sa pokrčenie odevu a zjednoduší sa žehlenie.

Položte oblečenie ležmo na sušiak k ďalšiemu sušeniu. Pokiaľ má bielizeň visieť na šnúre, skúste obmedziť používanie štipcov, pretože tie často zanechávajú stopy na bielizni. Chúlostivá bielizeň, ako sú svetre, sa môže deformovať pod ťarchou vody, a preto je veľmi dôležité, aby pri sušení ležala na rovnom povrchu a bola podložená uterákom.

Pre dokonalý vzhľad košieľ ich zaveste priamo na ramienko. Žehlenie bude jednoduchšie a vyhnete sa tak použitiu príliš vysokej teploty pri ich žehlení.

Dodržiavaním týchto jednoduchých postupov zaistíte vášmu obľúbenému oblečeniu dlhšiu životnosť!

01/03/16
Kategórie: