SPÝTAJTE SA CANDY
Späť na blog

Mikrovlnná rúra: tipy a triky pre jej alternatívne použitie a sprievodca rôznými programami

Mikrovlnná rúra: tipy a triky pre jej alternatívne použitie a sprievodca rôznými programami

Malé, praktické a veľmi ľahko použiteľné mikrovlnné rúry sú jedným z tých spotrebičov, ktoré si nás získajú, hneď ako ich vyskúšame, a stanú sa našimi nevyhnutnými spojencami na prežitie v domácnosti. Sú ideálne na ohrievanie večere, keď pracujete do neskorých hodín v kancelárii, alebo na rozmrazovanie potravín vybratých z mrazničky v krátkom čase (pri príprave večere s priateľmi na poslednú chvíľu). Okrem toho sa mikrovlnné rúry hodia aj k „alternatívnemu“ použitiu, ktoré je síce málo známe, ale nemenej efektívne. Spoločnosť Candy pre Vás vybrala niekoľko tipov a trikov!

Lúpanie cesnaku

Pokiaľ chcete rýchlo olúpať cesnak, bez toho aby ste sa ho dotkli rukami, jednoducho vložte strúčiky do nádoby a potom do mikrovlnnej rúry na približne 20 sekúnd a stredný výkon. Po vybratí z mikrovlnnej rúry môžete šupky zo strúčikov cesnaku jednoducho odstrániť, bez toho aby na pokožke rúk zanechali nepríjemny zápach.

Viac šťavy

Z citrusových plodov získate viac šťavy, keď ich najskôr vložíte do mikrovlnnej rúry na 20 sekúnd pri výkone 500 W a potom vytlačíte. Viac šťavy, menej úsilia!

Cibuľa bez sĺz

Vďaka tomuto triku Vám pri krájaní cibule nebudú slziť oči. Vložte cibuľu do mikrovlnnej rúry na 30 sekúnd pri výkone 500 W. Potom ju vyberte, nakrájajte a... rozlúčte sa s papierovými vreckovkami!

Sušenie byliniek

Máte radi bylinky a pestujete ich na záhrade? Bylinky pozbierajte, umyte a nechajte vyschnúť. Potom ich rozložte na otočný tanier v mikrovlnnej rúre, ponechajte však stred taniera prázdny. Zapnite mikrovlnnú rúru na približne 3 minúty pri výkone 950 W. Otáčajte lístky byliniek každých 30 sekúnd. 100% vysušenie v domácich podmienkach zaručené!

Lúpanie paradajok

Paradajky umyte a vysušte. Vykrojte stred a na opačnej strane narežte paradajky do kríža. Položte ich na tanier a vložte do mikrovlnnej rúry na 20 sekúnd pri výkone 500 W. Hneď ako sú paradajky vlažné, je ich olúpanie hračkou!

Dezinfekcia kuchynskej dosky

Ak chcete vyčistiť a dezinfikovať plastovú dosku, utrite ju po použití polovicou citrónu a potom 1 minútu zahrievajte v mikrovlnnej rúre pri výkone 750 W.

Osvieženie domácnosti

Do misky s vriacou vodou vložte dva citróny a dva pomaranče nakrájané na mesiačiky, klinček a škoricu. Misku vložte do mikrovlnnej rúry na 5 minút pri maximálnom výkone. Potom ihneď vyberte. Obsah misky krásne prevonia celú domácnosť.

Vyskúšajte tieto aj viaceré iné triky v aplikácii Candy simply-Fi priamo prepojenej s našou radou mikrovlnných rúr Cook-In-App!

23/10/19
Kategórie: